holocaust creative writing prompts | online homework help for elementary students | http://zupa-svana.com/sinclair-creative-writing-contest/ | creative writing capilano university Don Bosco suradnicima | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Don Bosco suradnicima

Don Bosco suradnicima


„ Mi, kršćani, moramo u ovim vremenima sjedinjeni svim sredstvima što nam ih pruža vjera propagirati molitveni duh i duh ljubavi te tako otklanjati ili barem ublažavati ona zla koja stavljaju u opasnost dobro vladanje mladeži u godinama njihova razvoja, jer o njima ovisi sudbina kulturnoga društva.“
„ Djelovanje suradnika će se raširiti po svim krajevima, rasprostraniti će se po čitavom kršćanskom svijetu… Gospodnja ga ruka podupire! Suradnici će promicati katolički duh.“
Suradnice i suradnici nisu ništa drugo nego dobri kršćani koji živeći u krugu vlastite obitelji usred svijeta podržavaju način života Družbe. „
„ Pravi i neposredni cilj suradnika nije potpomagati salezijance nego ukazivati pomoć Crkvi , biskupima, župnicima pod vodstvom salezijanaca… Potpomagati salezijance ne znači ništa drugo nego podupirati jedno od mnogih djela koje se nalaze unutar Katoličke Crkve.“
„ Trebamo imati među svjetovnjacima prijatelje koji će u cjelosti prakticirati salezijanski duh, živjeti u krugu obitelji a to su upravo Salezijanski suradnici.“

„Dragi moji salezijanci suradnici i suradnice… Mnoge od vas nisam mogao osobno upoznati u ovom životu, ali ništa zato : u drugom životu upoznat ćemo se svi i radovat ćemo se u vječnosti zajedno, zbog dobra koje smo uz pomoć Božje milosti učinili u ovom životu osobito u korist siromašne mladeži…
Molit ću se uvijek za vas ! Molit ću se za vaše obitelji, molit ću se za vaše drage da bi jednog dana u vječnosti mogli hvaliti svoga Svemogućeg Stvoritelja, opojeni njegovim božanskim radostima i pjevati hvale njegovom beskrajnom milosrđu. Amen !

Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes