Rudeš – Zagreb

DRUGI DAN TRODNEVNICE

DRUGI DAN TRODNEVNICE

6. prosinca bio je drugi dan trodnevne priprave za blagdan Bezgrješne i za proslavu naših dviju obljetnica. Svetu misu predvodio je don Tihomir Šutalo, provincijalni ekonom koji je i sam odrastao u Rudešu i iz ove župe dobio duhovno zvanje i postao salezijanac. Nadahnuto je govorio o bitnim karakteristikama župne zajednice.
Nakon mise gospođa Snježana Belina, g. Milna Lažeta i gđ. Ana Lažeta ukratko su nam predstavili teške početke naše župe i događaje vezane za gradnju naše župne crkve. Predstavku povijesti župe upotpunila su dva kratka igrokaza koje je napisao don Drago Škarica, župnik, a glavni glumac u ulozi don Nikole Vugleca bio je gospodin Vilim Špoljarić, a ulogu službenika općine Trešnjevka glumio je sam župnik.

Nešto o tome u slikama na facebook stranici: DRUGI DAN TRODNEVNICE

Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes