Duhovna obnova

Pripremajući se za proslavu svetkovine Isusova uskrsnuća, oko 180 župljana naše župe sudjelovali su 6. travnja na jednodnevnoj duhovnoj obnovi koju je organizirao župnik don Drago u duhovnom centru u malom mjestu Mukinje na Plitvičkim jezerima. Po dolasku u duhovni centar u dočekao nas je don Goran Antunović, salezijanac i voditelj centra. Program obnove koju je vodio svećenik benediktinac, pater Jozo Milanović, započeo je u 9.30 sati a završio križnim putem oko 18 sati. Pater Jozo govorio je nadahnuto, jednostavno a tako životno o temama vezane trpljenje, križ, životne patnje i sjaj Kristova otkupljenja na križu.
Gospodin nas je počastio lijepim vremenom pa smo iskoristili priliku prošetati do Plitvičkih jezera odmarajući oči i hraneći dušu prirodnim ljepotama.
Na duhovnoj obnovi sudjelovali su i brojni članovi naše župne obiteljske zajednice sa svojom djecom. Ostali su još jedan dan u Mukinjama na obnovi i zajedničkom druženju. U nedjelju u jutarnjim satima posjetili smo crkvu hrvatskih mučenika u Udbini gdje nas je domaćin župnik vlč. Josip detaljno upoznao s poviješću crkve i tog našeg podneblja. Obiteljska zajednica nedjeljnom svetom misom zajedno sa župljanima u Mukinjama završili su svoju dvodnevnu duhovnu obnovu.

Picture 28 of 28