http://zupa-svana.com/creative-writing-experts-sg/ | http://zupa-svana.com/how-to-find-creative-writing-jobs/ | ba creative writing online | creative writing stories about the beach | cleopatra primary homework help Duhovna obnova u Međugorju | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Duhovna obnova u Međugorju

Duhovna obnova u Međugorju

U petak, 26.9.2014. župnik don Mladen Delić i 36-ak mladih ljudi iz molitvene zajednice sv. Dominika krenulo je na duhovnu obnovu u Međugorje.

Tridesetak mladih ljudi odlučilo je obnoviti duhovno svoju dušu i tijelo te tri dana provesti u miru, molitvi i predanju Bogu. Putem se molila krunica te su se pjevale duhovne pjesme. Dolazak u Međugorje je bio u kasnim večernjim satima, gdje se nakon molitve i večernjeg blagoslova pošlo na počinak kako bi se odmorilo za sljedeći dan prepun sadržaja.

U subotu ujutro, poslije doručka krenulo se na brdo Križevac. Križni put započet je uvodnim riječima don Mladena, koji je nadahnut Duhom Svetim otvorio dušu hodočasnika kako bi što predanije sudjelovali u križnom putu. Svatko sa svojim željama, ranama i mukama krenuo je na Križevac u želji da nakon križnoga puta spoznaju milost Božju i osjete oslobođenje duha. Nakon križnog puta je bila ispovijed i Sv. misa u 18 sati.

Poslije mise slijedila je večera, a potom klanjanje Presvetom u kapelici Majčinog sela. Klanjanje je započelo duhovnim pjesmama i riječima don Mladena, gdje je pozvao sve nazočne da u miru otvore svoje srce i pozovu Isusa te Mu povjere sve svoje nedaće. Zajedničkom molitvom i pjesmom, mladi ljudi su slavili Isusa te osjetili Njegovu blizinu i ljubav.

Poslije klanjanja, u kasnim večernjim satima zaputili su se prema brdu Ukazanja. Neki su na brdo krenuli bosi kako bi osjetili što veći križ i bili što bliže Isusu. Nakon uspinjanja uz molitvu krunice svi su se zajedno okupili kod Gospinog kipa gdje je don Mladen ponesen Duhom Svetim vodio večernji govor.

Krenuli su s brda Ukazanja u hotel, ispunjeni milinom Božje ljubavi, čistog srca i velikom vjerom uživajući u trenucima kada za njih ništa zemaljsko nije postojalo.

Ujutro poslije doručka, krenuli su na Sv. misu u Majčino selo te poslije slobodnog vremena za ručak i kupovinu suvenira uputili su se prema Zagrebu. Putem su molili krunicu, pjevali duhovne pjesme, prepričavali dojmove i uživali u trenucima istinske sreće. Povratak je bio u večernjim satima, gdje je svatko sa sjetom krenuo svojim kućama, ali sa velikom željom da istinska sreća, ispunjenje i zadovoljstvo u njihovim srcima potraje što duže. Sada je na njima da budu što bolji prenositelji Božje riječi, da svoja iskustva prenose drugima, a svojim životom budu primjeri.

Martina Pasarić

 

Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes