Rudeš – Zagreb

Novosti – Salezijanska mladež

“Subotnji oratorij” 04. 03. 2017.

Objavio je dana ožu. 7, 2017 u Mladež | 0 komentara

“Subotnji oratorij” 04. 03. 2017.

U subotu 04. 03. 2017. godine održan je prvi „Subotnji oratorij“ u salezijanskoj župi sveta Ana-Rudeš. Animatori župe svete Ane-Rudeš preuzeli su inicijativu i organizirali te vodili program „Subotnjeg oratorija.“ U programu je sudjelovalo tridesetak djece uzrasta od prvog razreda do osmog razreda osnovne škole. Program je započeo molitvom nakon koje je uslijedio ples i bans. Djeca su imala mali duhovni dio gdje su im animatori pričali što je korizma i što znači ona za proslavu Uskrsa. Nakon toga slijedile su razne igre...

Više

“Maškare” u OŠ Rudeš

Objavio je dana ožu. 7, 2017 u Mladež | 0 komentara

“Maškare” u OŠ Rudeš

U osnovnoj školi u Rudešu u organizaciji naših animatora 25. veljače održane su „maškare“ za djecu osnovne škole. Šezdesetak djece okupilo se u atriju škole gdje je program započeo s molitvom nakon koje je uslijedio ples kako bi se djeca i animatori zagrijali za daljnje aktivnosti koje su bile prožete igrom i dječjim smijehom. Bio je izbor za najbolje maske gdje se ocjenjivalo koliko su se djeca sudjelovala i koliko su maske bile originalne. Pred kraj programa djeci je spušten fašnik, napravljen od balona, te su svaki balon...

Više

Sveti Nikola stigao u Rudeš!

Objavio je dana pro. 6, 2016 u Aktivnosti, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Sveti Nikola stigao u Rudeš!

U ponedjeljak 5. prosinca u večernjim satima stigao nam je sveti Nikola. Čuvši da u Rudešu ima puno dobre djece, sa sobom je donio i puno darova i podijelio 240 darova dobroj djeci. Pred sami dolazak svetog Nikole, dječji zbor župe svete Ane pjevao je nekoliko pjesama u čast svecu. Nakon toga za svu djecu, roditelje i bake, obitelj Lažeta i Špoljarić izveli su kratku igrokaz s lijepom porukom za sve: SVI MOŽEMO BITI DRUGIMA SVETI NIKOLA SVAKI DAN! don Drago,...

Više

Susret roditelja krizmanika

Objavio je dana stu. 7, 2016 u Krizmanici, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Susret roditelja krizmanika

U srijedu 9. 11. 2016. s početkom u 19.30 sati u crkvi održat će se susret svih roditelja ovogodišnjih krizmanika. Pozivam sve roditelje na ovaj prvi susret. Prvi dio susreta bit će kratka duhovna misao i molitva a u drugom dijelu susreta razgovarat ćemo o ostalim pitanjima. Don Drago, župnik

Više

Krizmanici i prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi

Objavio je dana lis. 14, 2016 u Krizmanici, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Krizmanici i prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi

Prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi: Svi prvopričesnici imaju vjeronauk u župi UTORKOM. Kad su prvopričesnici ujutro u školi tada u župi imaju vjeronauk popodne prema sljedećem rasporedu: u 14.30 sati – 3. A i prva polovica 3. B razreda u 15.30 sati – druga polovica 3. B razreda i 3. C razred u 16.30 sati – 3. D razred   Kad su prvopričesnici popodne u školi tada u župi  imaju vjeronauk u jutarnjim satima prema ovom rasporedu: u 8.30 sati – 3. D razred u 9.30 – 3. A i prva polovica 3. B razreda (oni...

Više

Ministranti na Prviću

Objavio je dana srp. 11, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Ministranti na Prviću

Nakon „sušnog“ dijela, odnosno pauze, a to znači da se dugo nije putovalo na more u svojstvu ministrantske zajednice iz naše župe, desetak ministranata i dvojice animatora pod vodstvom don Vjekoslava Kanića, župnog vikara, krenuli su na tjedni odmor na otok Prvić kraj Šibenika od 4. – 9. srpnja. Svaki dan je bio ispunjen duhovnim i rekreacijskim sadržajem koji je započinjao molitvom jutarnje, oko podne svetom misom, a završavao bi molitvom večernje. Ostalo vrijeme je bilo slobodno za kupanje, igre nogometa, stolnog...

Više

Malonogometni turnir

Objavio je dana svi. 2, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Malonogometni turnir

U subotu 7. svibnja, na Knežiji, u crkvi Marije Pomoćnice održat će se kviz natjecanje, ministrantski malonogometni turnir i igre u stolnom tenisu. Želja je organizatora da se ta dobra tradicija, koja je bila neko vrijeme prekinuta, nastavi. Tim više, što se dan prije slavi sveti Dominik Savio, zaštitnik ministranata.

Više

Mjesec Svibanj – krunica

Objavio je dana svi. 2, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Mjesec Svibanj – krunica

U mjesecu svibnju, u našoj crkvi svake večeri u 20 i 30 sati je molitva svete krunice. Svaki tjedan molit ćemo po jednoj zajedničkoj nakani. U prvom tjednu molit ćemo za naše ovogodišnje prvopričesnike. Pozivamo sve na zajedničku molitvu, posebno prvopričesnike, roditelje kao i krizmanike i njihove roditelje. Posebno pozivamo krizmanike i njihove roditelje na molitvu svete krunice kako bi se i na taj način bolje pripremili za dan podjele svete Potvrde 21....

Više

Duhovna obnova – Mukinje

Objavio je dana velj. 15, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Duhovna obnova – Mukinje

Prema pastoralnom planu i programu za ovu godinu planirana je duhovna obnova u Korizmi. U subotu 12. ožujka, bit će cjelodnevna duhovna obnova u duhovnom centru Mukinje, kod Plitvičkih jezera. Svi koji žele sudjelovati na duhovnoj obnovi mogu se prijaviti u župni ured ili na naš e-mail. Sveukupna cijena po osobi za prijevoz autobusom, ručak, kave i marendu iznosi 100 kn. Pozivamo posebno sve mlade, pastoralne suradnike, salezijance suradnike, djelatnike župnog Caritasa, mlade bračne parove, naravno i sve ostale koji žele ići....

Više

Mjesečno klanjanje za sve mlade

Objavio je dana stu. 30, 2015 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Mjesečno klanjanje za sve mlade

U utorak u 20 sati bit će mjesečno klanjanje za sve mlade. Zbor mladih će svake srijede animirati misu zornicu u 6 sati s pjevanjem.

Više
Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes