Rudeš – Zagreb

Novosti – Salezijanska mladež

RUDEŠKO DJEČJE LJETO 2018. NA OTOKU PRVIĆU

Objavio je dana srp. 13, 2018 u Aktivnosti, Mladež | 0 komentara

RUDEŠKO DJEČJE LJETO 2018. NA OTOKU PRVIĆU

I ove godine djeca naše župe od 3.-8. razreda, zajedno s animatorima, članovima salezijanaca suradnika i župnikom don Dragom, boravili su tjedan dana zajedno na otoku Prvić Luka uživajući u zajedničkom druženju, suncu, moru i odmoru. Zajednički odmor bio je aktivan, dobro organiziran i pripremljen do u detalje. Sedam animatora pripremili su i izvodili cijeli program koji je bio vrlo bogat i sveobuhvatan: zajedničke jutarnje i večernje molitve, svakodnevna Sveta misa, društvene i sportske igre i natjecanja, kupanje i igre u vodi,...

Više

RUDEŠKO DJEČJE LJETO NA OTOKU PRVIĆ-ŠEPURINE

Objavio je dana tra. 9, 2018 u Mladež | 0 komentara

RUDEŠKO DJEČJE LJETO NA OTOKU PRVIĆ-ŠEPURINE

Prošlogodišnje lijepo iskustvo šestodnevnog boravka ministranata i dječjeg zbora, roditelja i animatora naše župe želimo ponoviti i ove godine. Ovogodišnje dječje ljeto za svu djecu naše župe (4-8 razreda) zajedno s animatorima i salezijancima suradnicima bit će u vremenu od 1. – 7. srpnja 2018. godine na otoku Prvić-Šepurine. Sve ostale informacije vidljive su na plakatu.

Više

TENIS KLUB VALDOCCO

Objavio je dana tra. 9, 2018 u Mladež | 0 komentara

TENIS KLUB VALDOCCO

Za svu djecu koja vole tenis, naš salezijanac suradnik u formaciji, g. Jure Vrdoljak, profesionalni sportaš u vremenu od 23. – 28. travnja organizira besplatnu školu tenisa za djecu od 4. do 10 godina. Njegov klub se i zove VALDOCCO, mjesto u Torinu gdje je don Bosco imao svoj oratorij i započeo veliko djelo rada s djecom. Na ovom plakatu možete naći ostale informacije i kontakt.

Više

“Subotnji oratorij” 04. 03. 2017.

Objavio je dana ožu. 7, 2017 u Mladež | 0 komentara

“Subotnji oratorij” 04. 03. 2017.

U subotu 04. 03. 2017. godine održan je prvi „Subotnji oratorij“ u salezijanskoj župi sveta Ana-Rudeš. Animatori župe svete Ane-Rudeš preuzeli su inicijativu i organizirali te vodili program „Subotnjeg oratorija.“ U programu je sudjelovalo tridesetak djece uzrasta od prvog razreda do osmog razreda osnovne škole. Program je započeo molitvom nakon koje je uslijedio ples i bans. Djeca su imala mali duhovni dio gdje su im animatori pričali što je korizma i što znači ona za proslavu Uskrsa. Nakon toga slijedile su razne igre...

Više

“Maškare” u OŠ Rudeš

Objavio je dana ožu. 7, 2017 u Mladež | 0 komentara

“Maškare” u OŠ Rudeš

U osnovnoj školi u Rudešu u organizaciji naših animatora 25. veljače održane su „maškare“ za djecu osnovne škole. Šezdesetak djece okupilo se u atriju škole gdje je program započeo s molitvom nakon koje je uslijedio ples kako bi se djeca i animatori zagrijali za daljnje aktivnosti koje su bile prožete igrom i dječjim smijehom. Bio je izbor za najbolje maske gdje se ocjenjivalo koliko su se djeca sudjelovala i koliko su maske bile originalne. Pred kraj programa djeci je spušten fašnik, napravljen od balona, te su svaki balon...

Više

Sveti Nikola stigao u Rudeš!

Objavio je dana pro. 6, 2016 u Aktivnosti, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Sveti Nikola stigao u Rudeš!

U ponedjeljak 5. prosinca u večernjim satima stigao nam je sveti Nikola. Čuvši da u Rudešu ima puno dobre djece, sa sobom je donio i puno darova i podijelio 240 darova dobroj djeci. Pred sami dolazak svetog Nikole, dječji zbor župe svete Ane pjevao je nekoliko pjesama u čast svecu. Nakon toga za svu djecu, roditelje i bake, obitelj Lažeta i Špoljarić izveli su kratku igrokaz s lijepom porukom za sve: SVI MOŽEMO BITI DRUGIMA SVETI NIKOLA SVAKI DAN! don Drago,...

Više

Susret roditelja krizmanika

Objavio je dana stu. 7, 2016 u Krizmanici, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Susret roditelja krizmanika

U srijedu 9. 11. 2016. s početkom u 19.30 sati u crkvi održat će se susret svih roditelja ovogodišnjih krizmanika. Pozivam sve roditelje na ovaj prvi susret. Prvi dio susreta bit će kratka duhovna misao i molitva a u drugom dijelu susreta razgovarat ćemo o ostalim pitanjima. Don Drago, župnik

Više

Krizmanici i prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi

Objavio je dana lis. 14, 2016 u Krizmanici, Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Krizmanici i prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi

Prvopričesnici – raspored vjeronauka u župi: Svi prvopričesnici imaju vjeronauk u župi UTORKOM. Kad su prvopričesnici ujutro u školi tada u župi imaju vjeronauk popodne prema sljedećem rasporedu: u 14.30 sati – 3. A i prva polovica 3. B razreda u 15.30 sati – druga polovica 3. B razreda i 3. C razred u 16.30 sati – 3. D razred   Kad su prvopričesnici popodne u školi tada u župi  imaju vjeronauk u jutarnjim satima prema ovom rasporedu: u 8.30 sati – 3. D razred u 9.30 – 3. A i prva polovica 3. B razreda (oni...

Više

Ministranti na Prviću

Objavio je dana srp. 11, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Ministranti na Prviću

Nakon „sušnog“ dijela, odnosno pauze, a to znači da se dugo nije putovalo na more u svojstvu ministrantske zajednice iz naše župe, desetak ministranata i dvojice animatora pod vodstvom don Vjekoslava Kanića, župnog vikara, krenuli su na tjedni odmor na otok Prvić kraj Šibenika od 4. – 9. srpnja. Svaki dan je bio ispunjen duhovnim i rekreacijskim sadržajem koji je započinjao molitvom jutarnje, oko podne svetom misom, a završavao bi molitvom večernje. Ostalo vrijeme je bilo slobodno za kupanje, igre nogometa, stolnog...

Više

Malonogometni turnir

Objavio je dana svi. 2, 2016 u Mladež, Župne obavijesti | 0 komentara

Malonogometni turnir

U subotu 7. svibnja, na Knežiji, u crkvi Marije Pomoćnice održat će se kviz natjecanje, ministrantski malonogometni turnir i igre u stolnom tenisu. Želja je organizatora da se ta dobra tradicija, koja je bila neko vrijeme prekinuta, nastavi. Tim više, što se dan prije slavi sveti Dominik Savio, zaštitnik ministranata.

Više
Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes