Riječ župnika

Dragi župljani ! Božju riječ ne možemo odvojiti od života. Ona nas poziva da razmišljamo o velikim ljudima, kao što je i sveti Ivan Bosco. On je svu svoju snagu utemeljio u Božjoj riječi, osobito onoj :„ Bez mene ne možete učiniti ništa. “ Bez obzira na sve nepravde koje je doživio, uvijek je ostao uspravan, samo zato što se utemeljio na čvrstoj stijeni , na stijeni koja je Krist. Onog tko svoj život utemelji na Kristu, ništa neće moći pokolebati. Prvi nasljednik don Ivana Bosca , don Mihovil Rua rekao je za njega:„ Nije činio koraka , nije izrekao riječi, nije se prihvatio posla koji nije imao kao svrhu spas mladih.“Od njega možemo učiti revnost za duše. Koliko li roditelji čine napora da svojoj djeci priskrbe materijalno? Trebamo se pitati nastojimo li kao roditelji svojoj djeci osigurati nebo? Za to je don Bosco gorio, revnovao. Priuštio je mladima i materijalno, ali iznad svega uvijek je bila: Duša. Zato je i rekao i poznatu rečenicu: „Da Mihi Animas Caetera Tolle.“ , odnosno:„ Daj mi Duše, drugo uzmi!“ Molio je Gospodina: „Ukloni mi sve ono što nema veze s dušama!“ Neka i nas ispuni taj salezijanski duh, ta revnost za duše. Neka nas ispuni don Boscova misao: „Revnujmo za duše!“ Čuvajmo svoju djecu i pomozimo mladima da susretnu Krista!