http://zupa-svana.com/o-que-significa-i-do-my-homework-in-the-afternoon/ | http://zupa-svana.com/doing-homework-on-ipad/ | essay price elasticity of demand | creative writing journal prompts elementary | cover letter creator online Poslovice o siromaštvu | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Poslovice o siromaštvu

Poslovice o siromaštvu

Siromaštvo tjera čovjeka da uzdiše, dok u bogatstvu čovjek zijeva. (S.C. Rivarol, francuski kritičar, prevoditelj i satiričar) /1741.-1796./.

Siromaštvo dobara lako se popravi, ali siromaštvo duše nikada. (M. E. Montaigne, francuski filozof i esejist) /1533.-1592./.

Nije siromašan onaj koji ima malo, već onaj koji traži više. (Seneka, rimski stoički filozof) /5.-65./

Sirotinjo, i selu si teška, kamoli nisi kući u kojoj si. – Sit gladnu ne vjeruje. – Siromaštvo i kašalj ne dadu se skriti. (Naše poslovice).

Zlatno pravilo: Samo jednom živimo na ovom svijetu. Sve ono dobro što ga jedni drugima možemo učiniti, ljubaznost koju možemo iskazati, učinimo odmah. Ne odgađajmo to i ne zanemarujmo, jer ovim svijetom nećemo proći drugi put.

Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes