Povezanost vjere i spasenja

Papa emeritus Benedikt XVI kaže : ‘“ Ako vjera i spasenje više nisu povezani, čak i vjera postaje bezrazložna,“ čime jasno upozorava da je Crkva u krizi jer gubi osnovne temelje vjere.

Benedikt XVI upozorava na zastrašujuće opasnosti kojima je izložena Crkva i njezini vjernici, no malo tko ‘čuje’ iako cijeli svijet o tome govori! Izgubiti vjeru u spasenje po Isusu Kristu (kao jedinom Bogu)  gubitak je smisla naše vjere, i to je univerzalna istina o kojoj bi se trebalo govoriti, jer najveća pobjeda zla dolazi u trenutku kada se čovjek uvjeri da zlo ne postoji, a upravo prema tome se kreće nauk ovoga svijeta.