Proslava župnog blagdana sv. Ane

Za proslavu blagdana župe SVETE ANE 26. srpnja, duhovno ćemo se pripremati trodnevnicom koju će predvoditi don BRANKO BENDRA, salezijanac-mladomisnik.

Na sam blagdan Svete Ane večernju misu predvodit će mons. JOSIP MRZLJAK, biskup varaždinski. Svake večeri u trodnevnici bit će blagoslov Sv. Ane. U drugom danu trodnevnice bit će blagoslov obitelji, a treći dan blagoslov djece.

Još uvijek smo u godini milosrđa, stoga će treći dan trodnevnice, umjesto molitve krunice, biti slavlje obreda otvaranja „svetih vrata“ (vrata milosrđa). Te večeri tko želi može dobiti oprost od vremenite kazne. Najvažnije informacije o dobivanju oprosta od vremenite kazne za žive i mrtve, moći će se dobiti već u nedjelju (17. srpnja) u pisanom obliku na izlazu iz crkve.

Plakat_sveta_Ana