Razne fobije (smiješne)

Bojimo se i strah nas je svega i svačega. Neke su fobije smiješne(naravno ne onima koji ih imaju …) Navodimo neke od velikog broja fobija koje postoje, a prema nekim podacima ima ih više od pet stotina! Od tih više od pet stotina, mi ćemo ih navesti samo dvadesetak zanimljivih koje su prisutne u životu.

ABLUTOFOBIJA je strah od pranja i kupanja.

AKLUFOBIJA(skotofobija) je strah od mraka. Za razliku od prve fobije, sljedeću je ponekad dobro   imati:

ANTROFOBIJA(strah od ljudi, da te oni ne vide i ne čuju što govoriš i da ne bi znali tvoje tajne).

BIBLIOFOBIJA( to nije strah od Biblije. To je strah od knjiga, da ih ne bi previše imao i pročitao).

CYBERFOBIJA je strah od računala. (Ovu ne bismo nikako trebali dobiti; jer danas ne možeš ništa bez

“kompa”, “tableta” ili barem “moba”).

DENDROFOBIJA je strah od drveća, a sljedeća je sigurno izmišljena:

DIDASKALEINOFOBIJA (strah od odlaska u školu).

EKOFOBIJA je strah od doma tj. nikada me nema doma.

PHOBOPHOBIA(strah od fobija).

GAMOFOBIJA(je strah od braka. Na žalost ta je često prisutna kod nekih osoba).

LATROFOBIJA je strah od odlaska k doktoru, a IDEOFOBIJA, strah od ideja.

MONOFOBIJA je strah od samoće.

PENTERAFOBIJA je strah od punice.

PLUTOFOBIJA je strah od bogatstva.

CRKVENOFOBIJA je strah od crkvenog prostora.

SESQUIPEDALOPHOBIA je strah od dugih riječi(tad se bojiš uopće izgovoriti ime svoje fobije).

TAPHEPHOBIA (strah da budeš živ zakopan).

MOTTEPHOBIA- Strah od moljaca.

BLENNOPHOBIA- Strah od blata.

AEROPHOBIA- Strah od gutanja zraka.