Animatori

Kao animatori oratorija u župi djelujemo već deseak godina. Cilj nam je svoje slobodno vrijeme darovati djeci i mladima kroz različite, njima prilagođene, aktivnosti. Svrha našeg djelovanja jest približavanje vjere i kršćanskih vrednota mladima kako bi se izgradili u dobre kršćane i poštene građane.

• Prvi veći projekt je „Rudeško dječje ljeto“, koje se održava tradicionalno svake godine, u prvom tjednu ljetnih praznika, počevši od 2004. godine. Kroz taj tjedan, djeci osnovnoškolskog uzrasta nastojimo pružiti različite molitvene, kreativne, sportske i zabavne programe. Program pripremaju i provode ga naši animatori.
  • Drugi projekt su „Maškare“ koje se održavaju nedjelju prije Čiste srijede. U potrebnoj logistici nam pomažu i salezijanci suradnici, dok su animatori zaduženi za organizaciju i provedbu programa.
  • Treći kao najnoviji projekt je „Zimski oratorij“ s kojim smo započeli 2011. godine. On je konceptom sličan Rudeškom dječjem ljetu. Kroz tjedan dana zimskih praznika, djeca imaju priliku sudjelovati u programu obogaćenom raznim duhovnim, formativnim i zabavnim sadržajima.

Posebnu zahvalu dugujemo ravnateljici OŠ Rudeš, mr. Sc. Mirjani Ljubić radi nesebičnog ustupanja školskih prostorija za izvođenje programa. Također, zahvalili bismo se našim svećenicima salezijancima kod kojih već dugi niz godina uživamo potporu i povjerenje.

Kao dio Pokreta salezijanske mladeži sudjelujemo u tradicionalnoj manifestaciji „Kestenijada“.
Kestenijade se provode u mjesecu listopadu po svim salezijanskim župama, a cilj je druženje uz pečene kestene, baš onako kako je to don Bosco činio s mladima svoga vremena.
Također, tijekom korizme održavaju se „Pokorničke večeri“, gdje kroz pet korizmenih petaka sve salezijanske župe te samostan Kćeri Marija Pomoćnice, ugošćuju mlade na molitvu uz pokorničko blagovanje.Svake godine projekt Pokorničkih večeri prati i dobrotvorna akcija u kojoj financijski prikupljamo pomoć za najpotrebnije.

Kao Salezijanska mladež sudjelujemo još na:

• Nacionalnom susretu Pokreta salezijanske mladeži
  • Don Bosco festu
  • Susretu hrvatske katoličke mladeži
  • Svjetskom danu mladih
  • ostalim aktivnostima koje se nude mladim katolicima