hsc english creative writing stimulus discovery | http://zupa-svana.com/the-help-movie-essay-on-racism/ | http://zupa-svana.com/best-cv-writing-service-ireland/ | college physics homework help Sveta majka Terezija | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Sveta majka Terezija

Sveta majka Terezija

U utorak, 15 ožujka ove godine sa početkom u 10 sati, papa Franjo će predvoditi svetu misu u Rimu na kojoj će objaviti rezultate rada Kongregacije za kauzu svetih, za  nama dobro poznatu blaženu majku Tereziju, osnivačicu Misionarki ljubavi .

Majka Terezija ( Agnes Gonxha Bojaxhiu ) rođena je u Skopju 26.X.1906, a umrla je u voljenoj Caltuti 5.IX.1997 godine. Blaženom je proglasio tadašnji papa a današnji svetac, Ivan Pavao II, 19.X.2003 godine.

Osim nje, papa će iznijeti nove podatke za ove blaženike :

José Sanchez Del Rio – dječak mučenik za Krista tijekom državnih anti katoličkih progona u Meksiku.

Stanislav od Isusa i Marije –osnivač Kongregacije klerika Marije Bezgrješne,

Josip Gabriel Brochero – argentinski misionar,

Maria Elizabeth Hesselblad, redovnica O.Ss.S. iz Švedske.

Datum svečane kanonizacije još nije objavljen, ali se pretpostavlja da će to biti u rujnu ove godine.

Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes