college term paper help | get someone to write your cover letter | college writing reflective essay Vazmeno trodnevlje | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Vazmeno trodnevlje

Vazmeno trodnevlje
  • VELIKI ČETVRTAK: (24. ožujka 2016.) u 10 sati je svečana sveta misa i posveta ulja u našoj katedrali koju predvodi sa svim svećenicima nadbiskupije, nadbiskup Josip Bozanić, a to je ujedno i svećenički dan. Svi koji ste u mogućnosti, dobro bi bilo da pođete u katedralu. U našoj crkvi bit će svečana Sv. misa u 19 sati uz obred pranja nogu apostolima. Taj dan neće biti euharistijskoj klanjanja.
  • Na VELIKI PETAK (25. ožujka 2016.) u 15 sati biti će pobožnost Križnoga puta kojeg će animirati molitvena zajednica muževa Sv. Ivana Bosca. U 19 sati će biti obredi Velikog petka, tj. pjevanje Muke po evanđelisti Ivanu i ljubljenje križa.
  • Obredi VELIKE SUBOTE počinju u 20 sati: blagoslov vatre, uskrsne svijeće, blagoslov vode, čitanja iz Starog i Novog zavjeta, obnova krsnih obećanja, hvalospjev uskrsnoj svijeći.
  • Pošto se tog dana prelazi na ljetno računanje vremena, potrebno je na večer pomaknuti kazaljke na satu za jedan sat unaprijed.
  • Na USKRS  će biti svete mise: u 6, 7, 9, 10 i 30, 12 i 18 i 30 sati. Nakon svih Svetih misa bit će blagoslov uskrslog jela.
  • Na USKRSLI PONEDJELJAK 28. ožujka, Svete mise će biti u 7, 10 i 30 i 18 i 30 sati.
Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes