Krizmanici i prvopričesnici raspored vjeronauka u župi

PRVOPRIČESNICI – RASPORED VJERONAUKA U ŽUPI:

Svi prvopričesnici imaju vjeronauk u župi UTORKOM.

Kad su prvopričesnici ujutro u školi tada u župi imaju vjeronauk popodne prema sljedećem rasporedu:

u 14.30 sati – 3. A i prva polovica 3. B razreda

u 15.30 sati – druga polovica 3. B razreda i 3. C razred

u 16.30 sati – 3. D razred

Kad su prvopričesnici popodne u školi tada u župi  imaju vjeronauk u jutarnjim satima prema ovom rasporedu:

u 8.30 sati – 3. D razred

u 9.30 – 3. A i prva polovica 3. B razreda (oni znaju kojoj polovici pripadaju)

u 10.30- druga polovica 3.B razreda i 3. C razred

Ako nekome ne odgovara sat vjeronauka u župi zbog drugih aktivnosti, može se sa sestrom Jelenom dogovoriti da župni vjeronauk pohađa s nekom drugom grupom.

KRIZMANICI – RASPORED VJERONAUKA U ŽUPI:

Krizmanici imaju vjeronauk u župi SRIJEDOM i ČETVRTKOM.

Kad su krizmanici ujutro u školi tada u župi imaju vjeronauk popodne prema sljedećem rasporedu:

SRIJEDA  u 15.00 sati – 8. A

SRIJEDA  u 16.00 sati – 8. B

ČETVRTAK u 15.00 sati – 8. C

ČETVRTAK u 16.00 sati – 8. D

Kad su krizmanici popodne u školi tada u župi  imaju vjeronauk u jutarnjim satima prema ovom rasporedu:

SRIJEDA  u 9.00   sati – 8. A

SRIJEDA  u 10.00 sati – 8. B

ČETVRTAK u 9.00   sati – 8. C

ČETVRTAK u 10.00 sati – 8. D

Ako nekome ne odgovara sat vjeronauka u župi zbog drugih aktivnosti, može se sa vjeroučiteljem prof. g. Jozom Kožulovićem dogovoriti da župni vjeronauk pohađa s nekom drugom grupom.

Sakrament Svete pričesti 12.svibnja 2013. godine u 9 sati, u župnoj crkvi svete Ane u Rudešu.

59 osnovnoškolaca (trećaša) naše župe ove će godine svečano primiti sakrament Prve svete pričesti.
Tijekom marljivog rada na jednotjednim satovima vjeronauka (utorkom u 9/10 sati ili, ovisno o nastavi, u 15/16 sati) i organiziranih druženja sa župnikom crkve svete Ane, don Mladenom , djeca sve dublje upoznavaju i otkrivaju Onoga, Kojemu radosno hode u susret i s Kojim će se u jakosti vjere sjediniti primajući prvi put Njegovo Presveto Tijelo i Predragocjenu Mu Krv, ISUSA KRISTA.

Toga dana neće biti svete mise što se uobičajeno slavi u 10,30 sati.
Za sakrament Svete pričesti pripremat ćemo se trodnevnicom, namijenjenoj i djeci, i roditeljima, u trajanju od 8.svibnja do 10. svibnja 2013.godine, s početkom u 17,30 sati, kada će započeti molitva Gospine krunice, a potom se slaviti sveta misa, u 18,00 sati.
Sakrament Svete pričesti blagdan je cijele župne zajednice. Stoga, pozivamo sve župljane na suradnju i molitvu za naše prvopričesnike i njihove roditelje, kako bi sakrament Svete pričesti shvatili i prihvatili kao milosni dar Jaganjca Božjega.

Galerija