mla creative writing | research proposal writing help | http://zupa-svana.com/custom-writing-matters-howard-edition-2/ | creative writing course northern ireland | chemistry homework help websites Čitanja kroz godinu | Župa sv. Ane - Rudeš

Rudeš – Zagreb

Čitanja kroz godinu

20. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana kol. 10, 2016 u Čitanja | 0 komentara

20. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE PROROKA JEREMIJE (Jr  38, 4-6.8-10)   U one dane: Dostojanstvenici rekoše kralju: »Jeremiju valja ubiti: on zaista obeshrabruje ratnike koji su još ostali u ovome gradu i sav narod kad takve riječi pred njima govori. Pa taj čovjek ne traži dobrobit ovoga naroda, nego njegovu propast.« A kralj Sidkija odgovori: »Eto, on je u vašim rukama, jer kralj ionako više nema nikakve vlasti nad vama.« Tada pograbiše Jeremiju i baciše ga u zdenac kraljeva sina Malkije, što bijaše u tamničkom dvorištu, i spustiše ga na...

Više

18. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana srp. 27, 2016 u Čitanja | 0 komentara

18. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE PROPOVJEDNIKOVE (Prop 1,2;2,21-23)   Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost! Jer čovjek se trudi mudro i umješno i uspješno, pa sve to mora ostaviti u baštinu drugomu koji se oko toga uopće nije trudio. I to je ispraznost  i velika nevolja. Jer što on dobiva za sav svoj napor i trud koji je pod suncem podnio? Jer svi su njegovi dani doista mukotrpni, poslovi mu puni brige; čak ni noću ne miruje srce njegovo. I to je ispraznost....

Više

17. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana srp. 16, 2016 u Čitanja | 0 komentara

17. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE POSTANKA (Post 18, 20-32) U one dane: Reče Gospodin: »Velika je vika na Sodomu i Gomoru! Grijeh je njihov pretežak. Idem dolje da vidim rade li zaista kako veli vika što je stigla do mene pa da znam.« Oni ljudi krenu odanle prema Sodomi. Abraham je još stajao pred Gospodinom pa se primače bliže i reče: »Hoćeš li iskorijeniti i nevina s krivim? Možda ima pedeset nevinih u gradu. Zar ćeš uništiti mjesto radije nego ga poštedjeti zbog pedeset nevinih koji budu ondje? Daleko bilo od tebe da takvo što učiniš: da...

Više

16. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana srp. 12, 2016 u Čitanja | 0 komentara

16. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE POSTANKA (Post 18, 1-10 a)   U one dane: Gospodin se ukaza Abrahamu kod hrasta u Mamri dok je on sjedio na ulazu u šator za dnevne žege. Podiže oči, kad gle: tri čovjeka stoje pred njim. Čim ih spazi, potrča im s ulaza šatora u susret. Pade ničice na zemlju pa reče: »Gospodine moj, ako sam stekao milost u tvojim očima, nemoj mimoići svoga sluge! Nek se donese malo vode: operite noge i pod stablom otpočinite. Donijet ću krišku kruha da se okrijepite prije nego pođete dalje. Ta k svome ste sluzi navratili.« Oni...

Više

15. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana srp. 4, 2016 u Čitanja | 0 komentara

15. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE PONOVLJENOG ZAKONA (Pnz 30, 10-14)   Mojsije je govorio narodu: »Poslušaj glas Gospodina, Boga svoga, držeći njegove zapovijedi i njegove naredbe zapisane u knjizi ovoga Zakona! Obrati se Gospodinu, Bogu svome, svim srcem svojim i svom dušom svojom. Ova zapovijed što ti je danas dajem nije za te preteška niti je od tebe predaleko. Nije na nebesima da bi rekao: ’Tko će se za nas popeti na nebesa, skinuti nam je i objaviti da je vršimo!’ Nije ni preko mora da bi mogao reći: ’Tko će preko mora za nas poći, donijeti nam...

Više

14. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana lip. 28, 2016 u Čitanja | 0 komentara

14. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE PROROKA IZAIJE (Iz 66, 10-14 c)   Veselite s Jeruzalemom, kličite zbog njega svi koji ga ljubite! Radujte se, radujte s njime, svi koji ste nad njim tugovali da se nadojite i nasitite na dojkama utjehe njegove, da se nasišete i nasladite na grudima krepčine njegove. Jer ovako govori Gospodin: „Evo mir ću na njih kao rijeku svratiti i kao potok nabujali bogatstvo naroda. Dojenčad ću njegovu na rukama nositi i milovati na koljenima. Kao što mati tješi sina, tako ću i ja vas utješiti – utješit ćete se u...

Više

13. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana lip. 21, 2016 u Čitanja | 0 komentara

13. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE PRVE KNJIGE O KRALJEVIMA (1 Kr 19, 16b.19-21 )   U one dane: Reče Gospodin Iliji: »Pomaži Elizeja, sina Šafatova, iz Abel Mehole, za proroka namjesto sebe.« Ilija ode odanle i nađe Elizeja, sina Šafatova, gdje ore: pred njim dvanaest jarmova, sâm bijaše kod dvanaestoga. Ilija priđe k njemu i baci na nj svoj plašt. On ostavi volove, potrča za Ilijom i reče: »Dopusti mi da zagrlim svoga oca i majku pa ću poći za tobom.« Ilija mu odgovori: »Idi, vrati se; ja sam svoje učinio.« On ode, uze jaram volova i žrtvova ih....

Više

12. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana lip. 14, 2016 u Čitanja | 0 komentara

12. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE KNJIGE PROROKA ZAHARIJE (Zah 12, 10-11; 13,1)   Ovo govori Gospodin: »Na dom Davidov i na Jeruzalemce izlit ću duh milosni i molitveni. I gledat će onoga koga su proboli; naricat će nad njim kao nad jedincem, gorko ga oplakivati kao prvenca. U onaj dan plač velik nastat će u Jeruzalemu, poput plača hadad-rimonskog u ravnici megidonskoj. U onaj dan otvorit će se izvor domu Davidovu i Jeruzalemcima da se operu od grijeha i nečistoće.« ...

Više

11. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana lip. 8, 2016 u Čitanja | 0 komentara

11. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE DRUGE KNJIGE O SAMUELU (2 Sam 12, 7-10.13)   U one dane: Natan reče Davidu: »Ovo govori Gospodin, Bog Izraelov: ’Ja sam te pomazao za kralja nad Izraelom, ja sam te izbavio iz Šaulove ruke. Predao sam ti kuću tvoga gospodara i tebi u krilo žene tvoga gospodara, dao sam ti dom Izraelov i dom Judin; i je li to premalo, još ću ti dodati. Zašto si prezreo Gospodina i učinio što je zlo u njegovim očima? Ubio si mačem Uriju Hetita, a njegovu si ženu uzeo sebi za ženu. I ubio si ga mačem Amonaca. Zato se neće nikada više...

Više

10. nedjelja kroz godinu (c)

Objavio je dana svi. 31, 2016 u Čitanja | 0 komentara

10. nedjelja kroz godinu (c)

ČITANJE PRVE KNJIGE O KRALJEVIMA (1 Kr 17,17-24)   U one dane: Razbolio se sin domaćice koja je ugostila Iliju. Bolest njegova bijaše veoma teška, te mu ponestajalo daha. Tada ona reče Iliji: “Što ja imam s tobom, čovječje Božji? Zar si došao k meni da me podsjetiš na moj grijeh i da mi umoriš sina?” On joj reče: “Daj mi svoga sina!” Tada ga uze iz njezina naručja, odnese ga u gornju sobu, gdje je stanovao, i položi ga na svoju postelju. Tada zavapi Gospodinu i reče: “Gospodine, Bože moj, zar da...

Više
Wordpress Themes - Photography WordPress Themes - Newspaper & Magazine WordPress Themes